Chińczycy zabijani przez skażone powietrze

Kraje uprzemysłowione, takie jak Chiny, mają coraz większy problem z zanieczyszczeniem powietrza. To prawdziwa zmora, która według mediów, tylko w 2010 roku uśmierciła ponad milion osób.

Chińska gazeta codzienna 21st Century Business Herald opublikowała właśnie raport dotyczący tego problemu, z którego wynika, że pochłania on gigantyczne ilości ofiar. Tylko w 2010 roku z powodu chorób związanych z zanieczyszczonym powietrzem, zmarło aż 1,23 miliona osób. Śmierć z tego powodu odpowiada więc aż 15 procentom wszystkich zgonów, które miały miejsce w tym roku!

Eksperci twierdzą, że zanieczyszczone powietrze pełne jest mikro-cząstek (mniejszych niż 2,5 mikrometra), które dostają się do krwi za każdym wdechem, powodując uszkodzenia układu oddechowego oraz dolegliwości mózgu i serca.

Niestety z roku na rok problem coraz bardziej się nasila. Pod koniec 2013 roku obliczono, że gęsta mgła zawierająca toksyczne substancje, pokryła już 25 procent powierzchni Chin, na której mieszka niemal połowa mieszkańców tego kraju, czyli około 600 milionów osób. A w porównaniu do ubiegłego roku liczba chorób związanych z skażeniem powietrza, wzrosła aż o 20-30 procent!

Jeśli więc rząd nie zacznie szybko czegoś w tej sprawie robić, liczba ofiar może wkrótce wzrosnąć.

Źródło: Msn.com

You may also like...