Premiera Gamesticka przesunięta na czerwiec

Jeśli liczyliście na to, że już w tym miesiącu będziecie mogli kupić Gamesticka – nową mikro-konsolę na Androidzie, muszę Was zmartwić. Producenci urządzenia przesunęli jego premierę aż na czerwiec, tłumacząc się dużym popytem.

Gamestick to jedna z dwóch mikro-konsol na Androidzie, które wyjdą na rynek w tym roku. Urządzenie miało się pojawić w sprzedaży już w kwietniu, wyprzedzając konkurencyjną Oyuę, lecz jego premiera została właśnie przesunięta aż na czerwiec.

Twórcy na stronie Kickstartera wytłumaczyli nam, że na razie byli w stanie wyprodukować jedynie 1000 sztuk konsolki, lecz zapotrzebowanie na nią jest o wiele większe i potrzeba co najmniej kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy.

W związku z tym twórcy konsolki musieli zmienić metodę produkcji i przestawić się na bardziej wydajne narzędzia. Zdecydowano też skorzystać z silikonowych obudów używanych w dev-kitach Gamesticka oraz zmieniono sposób dostaw z transportu lotniczego na morski, co również wpłynie na opóźnienie premiery, ale pozwoli zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Dodam, że konsolka wraz z kontrolerem kosztuje 69 dolarów.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...