Google ma nowy sposób udostępniania stron internetowych

W najnowszym buildzie Chrome Canary pojawił się nowy, jeszcze wygodniejszy sposób udostępniania stron internetowych. Google wykorzystało w tym celu kody QR.

Google wciąż pracuje nad nowymi pomysłami usprawnienia udostępniania linków do stron internetowych, pomiędzy różnymi urządzeniami z przeglądarką Chrome. Latem tego roku amerykański koncern udostępnił nowy sposób, który znacznie upraszcza ten proces. Dzięki niemu użytkownik. z peceta z Windowsem 10 na smartfona może wysłać stronę za pomocą jednego tylko kliknięcia. Jeśli oczywiście jest zalogowany na swe konto Google.

Koncern uznał jednak, że te działanie można dodatkowo usprawnić. W najnowszym buildzie Chrome Canary wprowadził więc funkcję udostępniania stron za pomocą doskonale nam znanych kodów QR.

Jeśli mamy więc na pececie zainstalowaną najnowszą wersję tego narzędzia, możemy wówczas aktywować nową funkcję w ustawieniach aplikacji. Gdy już ją włączymy, wówczas pojawi się opcja wygenerowania kodu QR dla strony, na której się akurat znajdujemy. Można go następnie łatwo przesłać do znajomego, który po zeskanowaniu kodu otworzy stronę na swym urządzeniu przenośnym.

Pamiętajmy jednak, że razie funkcja jest w fazie testów, więc nie zawsze będzie działała jak należy. Nie wiemy również kiedy amerykański koncern zdecyduje się udostępnić ją wszystkim użytkownikom.

Chrome Canary

Źródło

You may also like...