Anki OVERDRIVE już dostępne w USA

Gry wideo praktycznie wyparły inne formy rozrywki oraz zabawki. Na szczęście nie wszystkie, a przykładem zabawki, która może zainteresować również gracza jest Anki OVERDRIVE, która właśnie pojawiła się na rynku amerykańskim.

Kilkanaście lat temu, gdy jeszcze nikt nie myślał o smatfonach, jedną z ulubionych zabawek dzieci był tor z samochodzikami, na którym można było urządzać wyścigi. Zabawka ta przetrwała do współczesnych czasów, aczkolwiek została znacznie unowocześniona. Najnowsza jej wersja nazywa się Anki OVERDRIVE i może być świetną rozrywką nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny.

Pierwszy model tego toru został zaprezentowany w 2013 roku, podczas imprezy Worldwide Developers Conference organizowanej przez Apple. Nowa wersja jest już znacznie ulepszona. Obecnie trasa, którą początkowo była specjalna taśma, została zastąpiona specjalnymi modułami, z których można przygotować niemalże dowolny tor. Same samochodziki także przeszły znaczące modyfikacje.

Użytkownik może nimi sterować samodzielnie, przy pomocy aplikacji na smartfona, albo też oddać ster w ręce wyrafinowanej SI, która zajmie się ich prowadzeniem. Ciekawostką jest, że każdy samochód ma własną osobowość, która określa jego styl jazdy, jak również wybór i częstotliwość korzystania z wirtualnej broni.

Anki OVERDRIVE nie jest jednak zabawką tanią. Zestaw startowy kosztuje 149,99 dolarów i otrzymany w nim dwa pojazdy oraz 10 modułów FlexTrack, z których można zbudować do ośmiu kombinacji trasy. Dodatkowe moduły kupowane są w cenie od 10 do 30 dolarów za trasę, natomiast nowe samochody kosztują 49,99 dolarów. Firma obiecuje też, że w przyszłości będzie udostępniać za darmo nowe tryby rozrywki.

Źródło: Anki.com

You may also like...