Chrome na iOS może zarządzać naszymi hasłami

Google rozszerza możliwości przeglądarki Chrome na platformie iOS. Dzięki nowej aktualizacji aplikacja może służyć jako manager naszych haseł.

Z roku na rok korzystamy z coraz większej liczby usług internetowych wymagających uwierzytelnienia naszej tożsamości. Dla bezpieczeństwa w każdej z nich powinniśmy używać innych haseł, lecz zapamiętanie wszystkich może sprawiać poważne trudności. Oczywiście można je zapisać w pliku tekstowym trzymanym na dysku, ale rozwiązanie to nie jest bezpieczne.

Na szczęście istnieją narzędzia zwane managerami haseł, które będą bezpiecznie przechowywały dane logowania i udostępniały w razie potrzeby. Zwykle są to jednak oddzielne aplikacje, które musimy instalować na naszym sprzęcie. Chyba że posiadamy sprzęt na platformie iOS, gdzie nie jest to konieczne. Taką funkcję zaoferuje tam bowiem przeglądarka Chrome.

W najnowszej becie popularnej przeglądarki, dodano właśnie funkcję zarządzania hasłami. Oczywiście przeglądarka już wcześniej posiadała funkcję zapamiętywania używanych haseł, ale teraz opcję tę rozszerzono także na inne aplikacje. Jeśli więc chcemy skorzystać z Facebooka, czy Twittera i mamy w przeglądarce zapisane hasła do naszych kont, będziemy mogli użyć Chrome do logowania.

Funkcja ta działa więc podobnie do typowych managerów haseł, takich jak LastPass, czy 1Password i może być bardzo przydatna. Nie tylko lepiej ochroni hasła, ale też zdejmie z naszych barków obowiązek ich zapamiętywania.

Muszę jednak zaznaczyć, że na razie nowa funkcja dostępna jest tylko w becie przeglądarki i nie wiadomo kiedy trafi do pełnej jej wersji.

Chrome

Źródło

You may also like...