Część wyposażenia Pixel 4 jest dla nas niedostępna

XDA odkryło, że Pixel 4 posiada wyjście wideo w porcie USB-C, umożliwiające podpięcie smartfona do monitora. Producent jednak wyłączył je w oprogramowaniu.

Współczesne smartfony coraz bardziej przypominają komputery i mogą wykonywać zadania zarezerwowane dotąd dla pecetów. Aby jednak komfortowo pracować z aplikacjami, przydałaby się możliwość podłączenia telefonu do większego ekranu. Zazwyczaj możemy to zrobić za pomocą Chromecasta lub Miracasta, natomiast w przypadku smartfonów Samsunga służy do tego DeX.

Niektórzy producenci idą jednak dalej i montują w porcie USB-C wyjście wideo. Do takich urządzeń zaliczymy również model Pixel 4, jednakże w tym smartfonie nie skorzystamy z tego elementu. Redaktor serwisu XDA odkrył, że nowy sprzęt Google posiada fabrycznie wbudowane wyjście wideo dostępne za pośrednictwem portu USB-C oraz trybu DisplayPort Alt Mode. Z niewiadomych przyczyn producent jednak wyłączył je w kodzie źródłowym kernela, podczas projektowania sprzętu.

Google nie wyjaśniło skąd wziął się pomysł wyłączenia wyjścia, ale z pewnością miało własny powód. Możliwe, że wystąpiły jakieś problemy z licencją, albo przesyłanie obrazu na zewnętrzny ekran miało zbyt duży wpływ na wydajność sprzętu. Nie można też wykluczyć, że firma chce w ten sposób nakłonić użytkowników do korzystania z urządzeń wykorzystujących technologię Chromecasta. Dopóki jednak nie usłyszymy oficjalnego wyjaśnienia ze strony producenta, możemy jedynie spekulować o co chodziło.

Pixel 4

Źródło

You may also like...