Nowojorska biblioteka rezygnuje z utrzymywania filmowego serwisu

Nowojorska Biblioteka Publiczna rezygnuje z dalszego utrzymywania serwisu streamującego filmy. Jego funkcjonowanie jest za dużym obciążeniem dla budżetu.

Biblioteka to nie tylko książki, ale czasem również filmy. Oczywiście nie każda oferuje je osobom z nich korzystającym, ale na pewno ma je w swej ofercie Nowojorska Biblioteka Publiczna. A w zasadzie miała, gdyż jej władze poinformowały właśnie o zakończeniu dalszego świadczenia tej usługi.

Biblioteka oferowała serwis od 2017 roku, a powstał on we współpracy z firmą Kanopy. W swej ofercie miał ponad 30 tys. różnych filmów, z których czytelnicy biblioteki mogli korzystać całkowicie za darmo. Wśród nich były m.in., takie produkcje jak Lady Bird oraz Moonlight. Prócz tego w ofercie były również produkcje kina niezależnego, dokumenty, a także inne treści, których próżno szukać w pozostałych platformach streamignowych.

Wprawdzie czytelnicy nie płacili za dostęp do filmów, gdyż wystarczyła do tego jedynie karta biblioteczna. Jednak sama instytucja musiała już ponosić opłaty licencyjne i to bardzo wysokie. Trzy odtworzenia każdego z tytułów, kosztowały ją niemal 150 dolarów. Taka kwota stanowiła zbyt duże obciążenie dla budżetu biblioteki, więc jej władze postanowiły zrezygnować z dalszego oferowania filmów.

Ich śladem poszły również władze bibliotek na Brooklynie oraz Queens.

Biblioteka

Źródło: Nypl.org

You may also like...