Microsoft podnosi bezpieczeństwo plików w OneDrive

Microsoft uruchomił nową funkcję o nazwie Personal Vault, przeznaczoną dla użytkowników dysku OneDrive. Podnosi ona bezpieczeństwo trzymanych tam plików.

Wiele osób nie ma zaufania do internetowych dysków dostępnych w chmurze, gdyż obawia się hakerów. Utrata znajdujących się tam ważnych plików, na pewno nie należałaby do przyjemności. Dlatego preferowane są standardowe rozwiązania, czyli przechowywanie danych na zewnętrznym dysku.

Microsoft chce jednak przekonać wszystkich, że usługa OneDrive jest w pełni bezpieczna, dlatego uruchamia nową funkcję Personal Vault. Jest to opcja zapewniająca dodatkową ochronę naszym plikom, uniemożliwiająca hakerom dostanie się do nich. Funkcja wymaga bowiem dodatkowej weryfikacji tożsamości użytkownika, takiej jak PIN, odcisk palca, czy też skan twarzy.

Pliki przechowywane w internetowym dysku są szyfrowane w taki sam sposób jak w standardowej wersji usługi. Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji monitoring podejrzanej aktywności, wykrywanie ransomware oraz opcje odzyskiwania plików. Jest też wiele innych narzędzi, jak skanowanie w poszukiwaniu wirusów podczas pobierania danych.

Jakby tego było mało, Microsoft zrobił prezent wszystkim użytkownikom usługi. Firma zwiększyła bowiem pojemność dysku dla wszystkich poziomów subskrypcji.

OneDrive

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...