Cichy i oszczędny oczyszczacz Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact zadba o alergików

Xiaomi wprowadza do sprzedaży kompaktowy oczyszczacz powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact. Urządzenie ma certyfikat TUV Rheinland Allergy Care oznaczający, iż jest idealne dla alergików.

Podczas tegorocznej zimy wyjście na ulicę bez maski antysmogowej może być niemożliwe. Problemy z dostępnością węgla sprawią bowiem, że ludzie będą palić wszystkim co wpadnie im w ręce. Z kominów zacznie wydobywać się mnóstwo toksycznych związków, które będziemy wdychali. Warto więc zadbać o to, aby przynajmniej w naszym domu powietrze nadawało się do oddychania.

Pomocny może okazać się najnowszy oczyszczacz powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact który właśnie pojawił się w sprzedaży na europejskim rynku. Urządzenie jest nie tylko kompaktowe, więc nie zajmuje wiele miejsca, ale również bardzo użyteczne. Posiada bowiem niemiecki certyfikat TUV Rheinland Allergy Care oznaczający, iż jest idealne dla alergików. Dokładnie pozbywa się bowiem wszelkich alergenów, usuwając w ten sposób z pomieszczeń potencjalne zagrożenie dla zdrowia.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact jest cichy i oszczędny

Produkt posiada trzystopniowy system filtrach powietrza, opierający się na głównym filtrze, filtrze Xiaomi o dużej wydajności i filtrze z aktywnym węglem. Ten zestaw według producenta likwiduje 99,97% wszelkich zanieczyszczeń, skutecznie wyłapując drobne cząsteczki kurzu. Gadżet zapewnia więc całodobową ochronę i znakomicie nadaje się dla osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych lub alergie.

Oczywiście oprócz szkodliwych alergenów, skutecznie pochłania też szkodliwe gazy oraz nieprzyjemne zapachy. Świetnie nadaje się więc dla palaczy oraz posiadaczy zwierząt, gdyż usuwa dym papierosowy oraz sierść. Natomiast zastosowane filtry są bardzo żywotne i mogą funkcjonować przez 12 miesięcy, zanim trzeba je będzie wymienić. To duża zaleta, która znacznie obniża koszty eksploatacji oczyszczacza. A kiedy już trzeba je będzie zastąpić, urządzenie same powiadomi o tym użytkownika za pośrednictwem firmowej aplikacji Xiaomi Home.

Sam sprzęt waży tylko 2,2 kg, więc bardzo łatwo przenosić go pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Jeśli natomiast chodzi o wydajność, to wynosi ona 20 m3 powietrza na godzinę. Produkt nadaje się więc do pomieszczeń o powierzchni do 27 mkw.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact jest nie tylko cichy, ale też bardzo energooszczędny. Urządzenie w trybie nocnym generuje hałas na poziomie jedynie 20 dB, więc może pracować w naszej sypialni nie przeszkadzając podczas snu. Natomiast zastosowany tu 27 W silnik podczas całej doby zużyje jedynie 0,7 kWh, co przy dzisiejszych cenach prądu ma niebagatelne znaczenie.

Naturalnie oczyszczacz jest też bardzo wygodny w obsłudze. Jego pracą możemy bowiem sterować za pośrednictwem asystentów Alexa i Google Assistant lub aplikacji Xiaomi Home. Ta ostatnia pozwala sterować oczyszczaczem nawet wówczas, gdy jesteśmy poza domem.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi dostępny jest na Amazonie w cenie 119 euro.

Naturalnie jeżeli szukacie innych oczyszczaczy, to na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli na każdą kieszeń.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact

Źródło

You may also like...