Samsung już w październiku może powrócić na rosyjski rynek

Najnowsze doniesienia sugerują, że Samsung planuje powrót na rosyjski rynek, którego opuścił kilka miesięcy temu. Firma może wznowić sprzedaż swych produktów już w październiku.

Po tym jak Rosja zaatakowała Ukrainę, z rosyjskiego rynku wycofało się wiele firm, również działających na rynku mobilnym, takich jak Apple oraz Samsung. Dla koreańskiego koncernu porzucenie tamtejszego rynku mogło być bardzo bolesne i z pewnością negatywnie wpłynęło na jego zyski. Marka była bowiem liderem sprzedaży smartfonów w Rosji i należało do niej aż 30 procent lokalnego rynku.

Wygląda jednak na to, że Rosjanie już wkrótce będą mogli ponownie kupować produkty Samsunga, gdyż marka planuje powrót do tego kraju. Tak twierdzi Reuters, powołując się na źródła zbliżone do koncernu. Według dziennikarzy koreański koncern może wznowić sprzedaż swych produktów już od przyszłego miesiąca. Oczywiście doniesienia nie są oficjalne, zaś sam koncern ich nie komentuje, więc nie wiadomo ile jest w nich prawdy.

Nie da się jednak ukryć, że dla dużych koncernów Rosja jest bardzo dochodowym rynkiem zbytu. Dlatego z pewnością wiele z nich wkrótce tam powróci. Przykładem tego jest Apple, które wprawdzie wycofała się z tamtejszego rynku, to zakup smartfonów tego producenta nie jest tam problemem.

Jak donosi CNN, Rosjanie mogli kupić najnowszy iPhone 14 jeszcze zanim odbyła się w tym kraju jego oficjalna premiera. Smartfon obecnie jest bez problemu dostępny w rosyjskich sklepach, choć oczywiście jego cena jest dość wysoka.

Samsung

Źródło

You may also like...