Co trzeci sprzedany smartwatch pochodzi od Apple

Apple bez wątpienia zdominowało rynek sprzętu noszonego. Z raportu Counterpoint Research wynika, że co trzeci sprzedany smartwatch to Apple Watch, który podchodzi właśnie od tej firmy.

Apple Watch to prawdopodobnie jeden z najbardziej rozbudowanych smartwatchy pod względem funkcj0onalnosci. Nic więc dziwnego, że wielu klientów wybiera właśnie sprzęt amerykańskiej firmy.

Dokładnych danych na temat sprzedaży wprawdzie nie posiadamy, gdyż Apple od jakiegoś czasu unika ich podawania. Z raportu przygotowanego przez analityków z Counterpoint Research wynika jednak, że co trzeci smartwatch sprzedawany na świecie, pochodzi właśnie od tego koncernu. Specjaliści twierdzą, że do Apple Watch należy 35,8 procent rynku zegarków.

Na drugim miejscu z wynikiem zaledwie 11,1 procent znalazł się Samsung, natomiast trzecią pozycję zajęła mało znana firma imoo. Na czwartej pozycji uplasował się Fitbit, którego udział w rynku wyniósł 5,5%. Producent ten znany jest jednak przede wszystkim z opasek fitness, chętnie kupowanych przez osoby aktywne fizycznie.

Według analityków Apple Watch jeszcze długo będzie dominował na rynku smartwatchy. A przynajmniej do 2020 roku.

Apple Watch

Źródło: Macrumors.com

You may also like...