Coolpad proponuje nam bardzo taniego smartfona

Firma Coolpad wprowadziła na amerykański rynek nowego budżetowca. Model o nazwie Coolpad Illumina, oferowany jest w cenie poniżej 40 dolarów.

Topowe smartfony sprzedają się dość dobrze, ale znacznie większym zainteresowaniem cieszą się modele z najniższej półki. Nie każdy potrzebuje bowiem mocnych procesorów, wyświetlaczy OLED oraz zaawansowanych technologicznie kamer. Wielu wystarczy prosty sprzęt do telefonowania, słuchania muzyki lub korzystania z internetu.

Te warunki spełnia Coolpad Illumina, który właśnie pojawił się na amerykańskim rynku. To smartfon z najniższej półki, który działa w oparciu o system Android Go. To informuje nas, że wszystkie aplikacje specjalnie zoptymalizowano pod sprzęt o niskiej wydajności. Nie musimy więc martwić się tym, że sprzęt będzie się przycinał podczas pracy.

Smartfon dysponuje 5″ ekranem HD oraz procesorem Snapdragon 210 z 1 GB RAM. Pamięci użytkowej znajdziemy w nim 8 GB z możliwością rozszerzenia kartą microSD o 32 GB. Obowiązkowym wyposażeniem są również aparaty fotograficzne, choć doskonałej jakości zdjęć raczej nie należy po nich oczekiwać. Z tyłu mamy 5 MP, natomiast do sellfie przeznaczona jest 2 MP kamera.

Smartfon posiada też technologię Bluetooth 4.2 oraz gniazdo słuchawkowe, co w nowych smartfonach powoli staje się rzadkością. A dostępny jest w cenie zaledwie 39,99 dolarów, co czyni go bardzo atrakcyjnym sprzętem. Jeśli więc chcecie go kupić, zamówienie złożycie na tej stronie.

Coolpad Illumina

Źródło: Boostmobile.com

You may also like...