Corsair K70 Pro Mini Wireless kompaktowym mechanikiem z wymiennymi przełącznikami

Corsair pokazało swą pierwszą klawiaturę mechaniczną z wymiennymi przełącznikami. Naprawa przełączników w K70 Pro Mini Wireless nie wymaga więc ich lutowania.

Klawiatury mechaniczne mają wiele zalet, ale nie są też całkowicie pozbawione wad, a do tych ostatnich należą przełączniki. Wprawdzie zapewniają większą wygodę i precyzję pisania, to ich trwałość pozostawia wiele do życzenia. Teoretycznie producent zapewnia, że powinny wytrzymać 50 mln kliknięć, ale w praktyce ich żywotność jest znacznie mniejsza. Sam tego doświadczyłem, gdy w moim mechaniku padły dwa przełączniki po około dwóch latach użytkowania.

W K70 Pro Mini Wireless przełączniki wymienimy sami

Zasadniczo można je wymienić, ale wymaga to zabawy z lutownicą. Sami więc zwykle tego nie naprawimy z braku odpowiedniego sprzętu, a serwis za taką usługę trochę sobie policzy. Idealnie byłoby, gdyby można było przełączniki wymieniać bez lutowania, wtedy zrobilibyśmy to sami. Taką właśnie możliwość zapewnia nam nowa klawiatura Corsair K70 Pro Mini Wireless, która trafiła właśnie do sprzedaży.

K70 Pro Mini Wireless

To kompaktowa, bezprzewodowa klawiatura wyposażona w podświetlenie RGB. Jej największym atutem są jednak przełączniki hot-swap, które można wymienić całkowicie samodzielnie. Mogą to być przełączniki Cherry MX Red lub Cherry MX Speed Silver,ktore są liniowe, a więc podczas pisania nie występuje zauważalny klik. Te drugie skierowane są jednak do graczy i zaprojektowano je dla szybszego działania.

K70 Pro Mini Wireless

Jak widać na zdjęciach, klawiatura nie jest pełnowymiarowa, gdyż nie znajdziemy w niej klawiszy strzałek oraz modułu numerycznego. Jednak dla wielu osób takie elementy są całkowicie zbędne, więc im taki sprzęt z pewnością się przyda.

Bateria klawiatury wytrzymuje 32 godziny z włączonym podświetleniem RGB lub 200 godzin po jego wyłączeniu. Gdy się wyczerpie, możemy sprzęt podpiąć do komputera kablem i nadal z niego korzystać.

K70 Pro Mini Wireless

Corsair K70 Pro Mini Wireless nie jest jednak sprzętem dla każdego, gdyż na zakup tej klawiatury stać będzie wyłącznie bogatych użytkowników. Producent wycenił ją bowiem na aż 939 zł, co jest kwotą szokującą wysoką. Tyle nie kosztują bowiem nawet topowe klawiatury dla graczy, wyposażone w szereg przydatnych funkcji.

Źródło

You may also like...