CORSAIR Obsidian 1000D: obudowa dla wymagających

CORSAIR Obsidian 1000D to najnowszy model obudowy do peceta, stworzonej przez znanego producenta akcesoriów. Sprzęt przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników i oferuje wysoką funkcjonalność.

Nie wszyscy, którzy kupują nowy komputer zdają sobie sprawę, jak ważna jest obudowa, w której znajduje cały sprzęt. Ten element decyduje nie tylko o braku problemów z montażem podzespołów, ale też odpowiada za efektywne chłodzenie. Dla najbardziej wymagających użytkowników powstała więc obudowa CORSAIR Obsidian 1000D.

1000D to Super-Tower wyposażony w trzykomorowy układ zdolny pomieścić nawet najbardziej zaawansowane podzespoły komputerowe. Sprzęt pozwala jednocześnie zainstalować do dwóch systemów działających z pełną płytą główną E-ATX i Mini-ITX. Umożliwia montaż 13 wentylatorów, dwóch zasilaczy (SFX i ATX) oraz 11 napędów pamięci masowej.

Główny system E-ATX mocuje się na wysuniętej wyspie na płytę główną otoczonej wygodnie rozplanowanymi otworami do prowadzenia przewodów. Towarzyszy jej tylna komora z dwuskrzydłowymi drzwiczkami, w której można łatwo ukryć napędy 2,5”, okablowanie i akcesoria. Opcjonalny, pełnowymiarowy system Mini-ITX znajdujący się nad mocowaniem zasilacza ATX może działać jako serwer plików. Ale także jako system do rejestracji materiałów do transmisji strumieniowej dla YouTuberów oraz użytkowników TwitchTV lub jako komputer PC dla dwóch graczy.

Produkt ma osiem mocowań do wentylatorów 120mm z przodu, trzy mocowania 140mm u góry oraz dwa mocowania 120/140mm z tyłu. Jest też miejsce na montaż najgrubszych radiatorów systemu chłodzenia cieczą z wentylatorami w konfiguracji push-pull. Dzięki wyjmowanym, teleskopowym uchwytom na wentylatory, obudowa pomieści do 18 wentylatorów i do czterech 480-milimetrowych (maksymalnie dwa na przodzie i dwa na dachu) radiatorów systemu chłodzenia cieczą. Pełne wymiary platformy to 693mm x 307mm x 697mm.

Do sterowania ogromnymi wentylatorami i oświetleniem mamy kontroler CORSAIR Commander PRO. Zapewnia on użytkownikom precyzyjną kontrolę nad szybkością nawet sześciu wentylatorów PWM i RGB lub taśm LED. Produkt CORSAIR posiada także własne oświetlenie RGB wbudowane w panel przedni i przednie logo.

Oprogramowanie CORSAIR iCUE, zalecane dla użytkowników 1000D, łączy sterowanie podświetleniem RGB wszystkich produktów kompatybilnych z iCUE, takich jak wentylatory, taśmy RGB LED, klawiatury, myszy itp. Nowy software CORSAIR, korzystając z prostego interfejsu, wyświetla też szczegółowe wykresy pracy wentylatorów oraz pozwala na ich wyciszanie. Umożliwia też pobieranie gotowych profili udostępnionych przez innych użytkowników i oferuje zaawansowane monitorowanie reszty systemu.

Na panelu przednim znajdują się dwa porty USB 3.1 Type C oraz także cztery porty USB 3.0. Wymienne filtry przeciwkurzowe z przodu, z tyłu i u góry zapewniają optymalny wygląd obudowy, a obracana płyta montażowa GPU do systemu głównego umożliwia pełne wyeksponowanie dowolnej karty graficznej. Instalację systemów chłodzenia cieczą ułatwiają różne punkty do montażu pompki i zbiornika.

Obudowa CORSAIR Obsidian 1000D jest już dostępna w sprzedaży w światowej sieci autoryzowanych sprzedawców detalicznych i dystrybutorów firmy CORSAIR oraz bezpośrednio w sklepie internetowym firmy CORSAIR. W Polsce produkt pojawi się na półkach sklepów w maju br. w cenie ok. 1899 PLN. Obsidian 1000D jest objęty dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową pomocą techniczną firmy CORSAIR. A jeśli nie macie aż takiego budżetu i chcielibyście kupić nieco tańsze obudowy, to zapraszam do tego sklepu.

CORSAIR Obsidian 1000D

CORSAIR Obsidian 1000D

CORSAIR Obsidian 1000D

Źródło: Corsair.com

You may also like...