Cortana odczyta wiadomości tekstowe

Microsoft pracuje nad podniesieniem funkcjonalności asystenta Cortana, pracującego na Androidzie. Już niebawem cyfrowy pomocnik będzie nam odczytywał na głos otrzymane wiadomości tekstowe.

Cortana to asystent opracowany pierwotnie dla systemu Windows. Ale odkąd mobilna wersja tej platformy praktycznie przestała istnieć, Microsoft stara się przenieść swego pomocnika na inne systemy. Obecnie amerykański koncern skupia się na podniesieniu funkcjonalności wersji dla Androida.

Teraz planuje wzbogacić go o funkcję czytania na głos otrzymanych przez użytkownika wiadomości tekstowych. Będzie to kolejne usprawnienie funkcji integracji tego narzędzia z SMS’ami. Cortana już teraz pozwala bowiem na interakcję z otrzymanymi wiadomościami na pececie. Teraz będzie jednak zaoferuje znacznie więcej. Funkcja z pewnością przyda się użytkownikom np., podczas jazdy. Cyfrowy asystent będzie mógł przeczytać wiadomość przez zestaw słuchawkowy, więc nie trzeba będzie angażować uwagi. A jeśli wiadomość wymaga odpowiedzi, wówczas użytkownik może to zrobić, również przy pomocy głosu, dyktując treść cyfrowemu pomocnikowi.

Nowa funkcja jest na razie dostępna tylko w wersji beta, ale w ciągu nadchodzących miesięcy powinna trafić do użytkowników.

Cortana

Źródło: Thurrott.com

You may also like...