Cortana wkrótce zniknie ze smartfonów

Pod koniec stycznia przyszłego roku, Cortana zniknie ze smartfonów na Androidzie oraz iOS. Cyfrowy asystent będzie dostępny po tym czasie jedynie na rynku amerykańskim.

Przez kilka ostatnich lat, Microsoft próbował zainteresować użytkowników smartfonów swym cyfrowym asystentem Cortana. Koncern od samego początku miał na to jednak nikłe szanse, gdyż konkurencja na tym polu jest niezwykle silna. Platforma iOS ma swe Siri, natomiast Android zdominowany jest przez Google Assistant. Produkt firmy z Redmond był więc na z góry straconej pozycji, gdyż obaj pomocnicy, dzięki pełnej integracji z systemem operacyjnym oferują znacznie większe możliwości.

Firma Billa Gates’a uznała więc, że nadszedł czas na wycofanie swego asystenta z urządzeń mobilnych. 31 stycznia przyszłego roku zakończy się wsparcie dla pomocnika jako mobilnej aplikacji na Androida oaz iOS. Cortana pozostanie dostępna jedynie na rynku amerykańskim.

Nie oznacza to jednak, że MS całkowicie uśmierci swój produkt. Firma zintegruje go z własnymi aplikacjami pakietu Microsoft 365. Asystent stanie się więc częścią biurowych narzędzi, pomagając przedsiębiorcy prowadzić jego biznes.

Cortana

Źródło

You may also like...