Członkowie Evad3rs szykują się na jailbreak iOS 7

Hakerzy poradzili sobie już ze złamaniem zabezpieczeń systemu operacyjnego iOS 6.1, a tymczasem grupa Evad3rs, przygotowuje się już na jailbreak iOS 7, kolejnej wersji systemu operacyjnego urządzeń Apple.

Członkowie tej grupy, a w szczególności Planetbeing, odpowiedzialny za pierwszy jailbreak w historii, za pośrednictwem witryny Reddit odpowiadał na pytania zainteresowanych dotyczące złamania zabezpieczeń kolejnej wersji iOS.

Zapytany o to, czy jailbreak iOS 7 będzie łatwiejszy, czy trudniejszy niż iOS 6.1, odparł że na razie jest zbyt wcześnie by to stwierdzić, ponieważ nie wiadomo jakie kroki w walce z hakerami podejmie Apple. Może jednak zgadywać, że kolejna ważniejsza wersja systemu mobilnego, będzie trudniejsza do złamania, a ilość czasu potrzebnego do obejścia zabezpieczeń, z każdą kolejną wersją, staje się coraz większa. Planetbeing nie wie też, ile może potrwać znalezienie jakichś luk.

Oczywiście zapewnił, że gdy tylko iOS 7 zostanie udostępniony, grupa na pewno przestudiuje go dokładnie i sprawdzi czego może dokonać. Na razie nie ma jednak żadnych sprecyzowanych planów w tej kwestii.

Planetbeing wyjaśnił też, że kiedy nie zajmuje się łamaniem zabezpieczeń urządzeń Apple, pracuje w filmie zajmującej się analizą witryn internetowych. Gdyby jednak okazało się, że jailbreak przestanie być możliwy, pewnie wolny czas poświeci na przejście wszystkich gier, które zakupił na Steamie, a nie miał dotąd okazji w nie zagrać.

Źródło: Reddit.com

You may also like...