Czyste powietrze w domu dzięki oczyszczaczowi LG PuriCare AeroTower

Firma LG zaprezentowała najnowszy oczyszczacz powietrza LG PuriCare AeroTower. Urządzenie jest połączeniem oczyszczacza, wiatraka i grzejnika i dysponuje filtrami HEPA oraz lampą UV.

W okresie zimowym jakość powietrza jakim oddychamy znacznie się pogarsza, gdyż pali w swych domach wszystkim co wpadnie im w ręce. Przewietrzenie mieszkania przed snem jest więc praktycznie niemożliwe, gdyż to co znajduje się za oknem z trudem nadaje się do oddychania.

Warto więc zadbać o czyste powietrze przynajmniej we własnym mieszkaniu, a umożliwi to LG PuriCare AeroTower. Koreańska marka zaprezentowała właśnie swój najnowszy oczyszczacz powietrza oferujący kilkustopniowy system filtracji. Zastosowany tu filtr HEPA najpierw wychwytuje 99,97 procent zawieszonych w powietrzu cząstek stałych o wielkości do 0,3 mikrona. Następnie do akcji wkracza lampa UVnano, która przy pomocy światła UV-C zabija wszelkie bakterie znajdujące się w powietrzu.

LG PuriCare AeroTower zapewni czyste powietrze

LG PuriCare AeroTower

Producent deklaruje, że dzięki UVnano w ciągu 30 minut urządzenie uśmierci 99,99% wszystkich bakterii, a to nie wszystko. Produkt posiada jeszcze podwójny filtr z aktywnym węglem, który usuwa wszelkie nieprzyjemne zapachy pochodzące z kuchni lub od psa. Żywotność filtrów szacowana jest na 12 miesięcy, więc eksploatacja sprzętu nie będzie zbyt kosztowna. System UVnano powinien natomiast działać przez 50 tys. godzin, czyli 6 lat ciągłego użytkowania.

LG PuriCare AeroTower
Shot of a young woman sleeping peacefully in her bed

Oprócz oczyszczania powietrza, LG PuriCare AeroTower może je także ogrzewać do maksymalnie 30 stopni Celsjusza, a także pełnić funkcję wentylatora. Jest przy tym bardzo cichy, gdyż na najniższych ustawieniach emituje hałas tylko 23 dB. Producent zadbał też o wygodę sterowania, montując w obudowie dotykowe przyciski regulujące prędkość wentylatora oraz włączające grzałkę. Sterowanie może też odbywać się poprzez pilota lub aplikację ThinQ dostępną na iOS oraz Androida.

LG PuriCare AeroTower

Produkt zadebiutuje na styczniowych targach CES 2022. Tam też poznamy jego datę premiery oraz cenę.

Jeśli natomiast nie chcecie czekać na premierę sprzętu i już teraz oczyszczać powietrze, to możecie kupić oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 3H. Sprzęt dostępny w polskich sklepach od 549 zł, również posiada skuteczny i bardzo wydajny system oczyszczania powietrza.

Źródło

You may also like...