Dakele 3 klonem iPhone’a 6 lepszym od oryginału

Chińczycy wyspecjalizowali się w produkowaniu klonów iPhone’a i wprowadzi właśnie do sprzedaży kolejną kopię produktu Apple o nazwie Dakele 3. Jest to klon najnowszego iPhone’a 6, który specyfikacją techniczną bije na głowę oryginał.

Dakele 3 jest klonem iPhone’a 6 i to bardzo wiernie odtworzonym, gdyż ma identyczne wzornictwo, zaś jego producentom udało się również dokładnie skopiować okrągły przycisk Home. W przeciwieństwie do oryginału, nie znajdziemy tu jednak czytnika linii papilarnych. Dakele 3 kosztuje 240 dolarów, więc porównaniu do iPhone’a 6 jest to cena śmiesznie niska. Przyzwyczailiśmy się jednak, że klony produktów Apple zwykle są stosunkowo kiepskie, a tymczasem ten produkt bardzo pozytywnie zaskakuje.Mimo iż koszt zakupu smartfonu jest bardzo niski, to wyposażono go w naprawdę porządne podzespoły. Znajdziemy w nim 5-calowy ekran Full HD chroniony szafirowym szkłem i 64-bitowy ośmiordzeniowy procesor MediaTek 1,7 GHz wspierany przez jednostkę graficzną Mali-T760. Do tego dochodzi jeszcze 3 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci użytkowej, a także dwa aparaty: 13 Mpix i 8 Mpix. Całość zasilana jest baterią o pojemności 2500 mAh.

Na przykładzie Dakele 3 wyraźnie widać, że skończyły się już czasy, gdy chiński klon iPhone’a był tani, lecz kiepski. Teraz za 30 procent oryginału dostajemy sprzęt, który jest praktycznie pod każdym względem lepszy od pierwowzoru. Posiada lepszy ekran (iPhone 6 ma tylko 4,7-cala 1334 x 750 pikseli), ma trzykrotnie więcej pamięci operacyjnej, lepsze aparaty fotograficzne (iP6 ma 8 Mpix z tyłu oraz 1,2 Mpix z przodu) oraz większą baterię (produkt Apple ma 1810 mAh).

Zobacz najtańsze smartfony

Źródło: Gizmochina.comYou may also like...