Nowy patent Samsunga przypomina Microsoft Surface Duo

W sieci pojawił się kolejny patent Samsunga przedstawiający składany smartfon. Choć nie jest najnowszy, to bardzo przypomina pokazany niedawno Microsoft Surface Duo.

Samsung coraz bardziej angażuje się w produkcję składanych smartfonów i w przyszłości zamierza bardziej skupić się na tego typu urządzeniach. Na razie firma ma w swej ofercie tylko Galaxy Fold, który w Chinach wyprzedał się w zaledwie pięć minut. Jednak już 19 listopada do sklepów trafi kolejne urządzenie tego typu, mianowicie Samsung W20 5G.

Składany smartfon dla koreańskiego producenta to żadna nowość. Okazuje się bowiem, że pracuje nad nimi już od lat. Właśnie opublikowano należący do niego patent, pochodzący z 2013 roku, który prezentuje ciekawą koncepcję takiego sprzętu. Bardzo przypomina nam Microsoft Surface Duo lub LG G8X ThinQ Dual Screen. Nie jest to bowiem typowy składany smartfon, posiadający pojedynczy elastyczny wyświetlacz. Sprzęt posiada bowiem dwa oddzielne ekrany, choć w przeciwieństwie do LG nie jest to urządzenie z dołożonym dodatkowym panelem. Wydaje się to raczej jedną konstrukcją.

Patent pochodzi wprawdzie sprzed sześciu lat i Samsung dotąd nie wykorzystał opisanego w nim pomysłu. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości koncern nie zdecyduje się pójść również w tym kierunku. Taki sprzęt byłby znacznie łatwiejszy i tańszy w produkcji, a przy wytrzymały, nie tracąc nic z funkcjonalności.

składany smartfon

Źródło

You may also like...