DARPA projektuje oceaniczną wersję Skynetu

Laboratoria Pentagonu od lat chwalą się najnowszymi zabawkami militarnymi, które wzbudzają zachwyt, a jednocześnie przerażenie, gdyż DARPA coraz mocniej dąży do budowy autonomicznych robotów bojowych. Co więcej, jej pomysły nie ograniczają się tylko do lądu.

Najnowszy projekt DARPA nazywa się Hydra i ma na celu stworzenie oceanicznego Skynetu. Wojskowi naukowcy planują stworzyć oceaniczną sieć autonomicznych dron, wspierających US Navy w jej działaniach prowadzonych na całym świecie. Wizją kierującego tym projektem Scotta Littrefielda, jest zbudowanie sieci dron, które pełniłyby rolę wywiadowczą, a także samodzielnie podejmowały działania wojskowe.

Drony projektu Hydra, wspierane przez latające drony oraz załogowe jednostki, działałby pod powierzchnią wody, wykorzystując inteligentne systemy broni, a nawet pełniąc rolę lotniskowców dla mniejszych, bardziej wyspecjalizowanych maszyn.

Na razie jest to tylko propozycja, lecz znając zaangażowanie DARPA, zapewne trwają już prace nad skonstruowaniem takiego systemu i niewykluczone, że za kilka lat będzie już gotowy. A potem taki podwodny Skynet zrealizuje wizję Jamesa Camerona przedstawioną w filmowej serii Terminator i przejmie kontrolę nad światem.

Źródło: Darpa.mil

You may also like...