Zasilacze Della mogą razić prądem. Firma wycofuje je z rynku

Dell wycofuje ze sprzedaży hybrydowy zasilacz do laptopów wyposażony w powerbank. Powodem tej decyzji jest ryzyko porażenia użytkownika prądem.

Użytkownicy laptopów często pracują poza domem, a więc muszą zadbać o zapewnienie swemu sprzętowi energii do działania. Oczywiście mogą kupić powerbank dowolnego producenta, ale Dell postanowił nabywcom swego sprzętu zaoferować coś znacznie wygodniejszego.

Parę lat temu producent wprowadził na rynek hybrydowe zasilacze wyposażone we wbudowany powerbank. W ten sposób użytkownik komputera mógł go z łatwością ładować również poza domem lub biurem. Czyli wszędzie tam, gdzie nie było pod ręką dostępu do sieci elektrycznej.

Niestety to właśnie ten produkt jest ryzykowny dla użytkownika, więc producent zdecydował się wycofać go ze sprzedaży. Chodzi o urządzenia wyprodukowane w okresie od stycznia do marca 2017 roku. Zgłoszono łącznie 11 przypadków uszkodzenia przewodów, co narażało użytkownika na porażenie prądem.

Dell zapewnia, że wszystkie wadliwe zasilacze będą wymienione całkowicie za darmo na nowszy model, który jest już w pełni bezpieczny. Dodam, że większość wadliwych urządzeń sprzedano na rynku amerykańskim, więc jeśli niedawno kupiliście na amerykańskiej stronie producenta lub Amazonie któryś z modeli tej firmy, to warto sprawdzić swój zasilacz. Pełną listę numerów seryjnych wadliwych zasilaczy, znajdziecie na stronie Della. Tam też możecie sprawdzić, czy Wasz sprzęt kwalifikuje się do wymiany.

powerbank

Źródło: Cpsc.gov

You may also like...