Dimensity 9400 jest równie wydajny co procesor Apple, potwierdza to nowy benchmark
Geekbench przetestował najnowszy procesor MediaTek Dimensity 9400, którego premiera odbędzie się w przyszłym miesiącu. W teście wielu rdzeni jest lepszy niż Apple A18 Pro.
Popularny benchmark Geekbench opublikował wyniki wydajności procesora Dimensity 9400, przetestowanego w smartfonie Oppo Find X8. Rezultat robi duże wrażenie, ponieważ nowy chip MediaTeka, w operacjach wykorzystujących wszystkie rdzenie, jest szybszy od układu Apple A18 Pro, montowanego w iPhonie 16 Pro.
Dimensity 9400 w teście wszystkich rdzeni szybszy niż A18 Pro
Jeszcze kilka lat temu, MediaTek produkował procesory głównie modeli budżetowych, gdyż jego możliwości projektowania wydajnych układów, dalece odbiegały od rywali. Ta sytuacja należy już do przeszłości, ponieważ najnowsze procesory tajwańskiej firmy, nie tylko mogą śmiało rywalizować z topowymi produktami Apple i Qualcomma, ale przewyższać je wydajnością.
Potwierdza to najnowszy test wspomnianego układu, przeprowadzony przez Geekbench. Popularny benchmark przetestował go w smartfonie Oppo Find X8, a osiągnięty wynik robi duże wrażenie. W teście pojedynczego rdzenia, uzyskał bowiem 2889 punktów. Natomiast sprawdzian jego możliwości w działaniach wykorzystujących wszystkie rdzenie, zakończył się wynikiem 8833 punktów.
To duże zaskoczenie, gdyż procesor Apple A18 Pro, w teście wielu rdzeni zdobył 8492 punkty. Nowy chip MediaTeka, jest od niego w tej materii o 4% mocniejszy. Słabiej radzi sobie natomiast w działaniach wykorzystujących pojedynczy rdzeń. Procesor firmy z Cupertino uzyskał 3409 punktów. Pod tym względem, flagowy układ Apple jest więc o 17% mocniejszy.
Producentowi udało się poczynić ogromne postępy w wydajności swoich procesorów. I to nie tylko w odniesieniu do dawnych układów, ale nawet poprzedniej generacji chipu. MediaTek 9300 w tym samym benchmarku zdobył odpowiednio 2207 oraz 7408 punktów. Dimensity 9400, od poprzednika jest więc o 31% wydajniejszy w zadaniach wykorzystujących pojedynczy rdzeń oraz o 19% w operacjach używających wszystkich rdzeni.
To całkiem znacząca różnica, która z pewnością korzystnie wpłynie na płynność działania telefonów.
Technogadżet w liczbach