Disney Plus wystartuje w 42 nowych krajach; latem premiera w Polsce

Na rynku platform streamingowych walka o klienta stanie się wkrótce bardziej zacięta. Disney Plus latem wejdzie do 42 zupełnie nowych krajów, w tym także do Polski.

Obecnie to Netflix jest niekwestionowanym liderem rynku platform streamingowych, jednak konkurencja nie śpi i wciąż się rozwija. Największymi rywalami są obecnie HBO Max oraz Amazon Prime Video, wkrótce walkę o klienta w pełni rozpocznie Disney Plus. Platforma poinformowała właśnie, że latem tego roku zadebiutuje w 42 nowych krajach. Dla nas dobrą wiadomością jest to, że na liście znajduje się również Polska.

Platforma Disney’a jest aktualnie jedną z najszybciej rozwijających się platform filmowych. Usługa, która wystartowała w listopadzie 2019 roku, w ciągu niecałych 18 miesięcy od premiery zdobyła 100 mln subskrybentów. Z najnowszych danych wynika, że obecnie ma ich 118,1 mln. To oczywiście plasuje ją daleko poza konkurencyjnym Netflixem, posiadającym aktualnie niemal 222 mln abonentów.

To wkrótce może się zmienić, gdyż latem platforma wystartuje m.in., w Bułgarii, Rumunii, Czechach, Grecji, na Węgrzech, Zjednoczonych Emiratach, a nawet Watykanie. Dla nas najważniejsze jest jednak to, że będzie można z niej oficjalnie korzystać również w Polsce.

A biblioteka usługi stale rośnie, gdyż pojawia się w niej coraz więcej filmów, a także autorskich seriali, którymi z pewnością przyciągnie wielu widzów. Największym atutem serwisu są m.in., seriale w uniwersum Star Wars, takie jak Mandalorian, The Clone Wars, a także The Book of Boba Fett.

Disney Plus

Źródło

You may also like...