Disney zmienia kolorowanki w postacie 3D

Każdy z nas lubił kiedyś kolorowanki, samodzielnie wypełniając kolorami kontury postaci. Teraz, dzięki nowinkom technologicznym opracowanym przez specjalistów z Disney Research, mogą się one samoczynnie zmienić w postacie 3D.

W laboratoriach Disney Research opracowano bardzo interesującą aplikację mobilną przeznaczoną na urządzenia dla platformach iOS oraz Android, która jest swego rodzaju interaktywną kolorowanką wykorzystującą technologię rzeczywistości rozszerzonej i funkcjonująca na silniku Unity. Program potrafi przekształcać dwuwymiarowe kolorowanki w postacie 3D i robi to bardzo sprawnie, samodzielnie uzupełniając jej elementy. Kolorowanka to zwykle przednia lub tylna część postaci, tymczasem wspomniane narzędzie samo generuje pozostałą część obiektu.

Póki co aplikacja potrafi tylko tworzyć trójwymiarowe postacie, wyświetlając je następnie na ekranie smartfona. W przyszłości jej funkcjonalność powinna jednak wzrosnąć i być może pojawi się możliwość interakcji z tak stworzonymi bohaterami.

Źródło: Disneyresearch.com

You may also like...