HomePod wreszcie dostanie oczekiwaną funkcję

Kolejna beta oprogramowania głośnika HomePod ujawnia nowe funkcje Siri. Cyfrowy asystent wreszcie umożliwi wykonywanie połączeń telefonicznych.

Całkiem niedawno Apple wprowadziło na rynek inteligentny głośnik HomePod, który rywalizuje z takimi produktami jak Amazon Echo, czy też Google Home. Są to produkty, których zadaniem jest znaczne ułatwienie sterowania inteligentnym sprzętem domowym. Przy pomocy komend głosowych, użytkownik może kontrolować oświetlenie, ogrzewanie, elektroniczne zamki oraz wiele innego sprzętu.

Problem w tym, że HomePod w porównaniu do rywali ma w tej materii dość ograniczone funkcje. Sprzęt kosztujący na polskim rynku 1700 zł, skupia się bowiem głównie na odtwarzaniu muzyki. Natomiast zintegrowana z nim Siri nie jest w stanie zaoferować takich możliwości jak konkurencji. Apple zamierza to wkrótce zmienić.

Z przecieków wynika, że firma szykuje aktualizację oprogramowania głośnika, która wyposaży Siri w zupełnie nowe funkcje. Potwierdza to nowa beta systemu HomePod OS 12, w której odkryto kilka ciekawych opcji. Jedną z nich jest możliwość rozpoczynania i odbierania połączeń telefonicznych, a także dodanie wielu timerów dla rożnego rodzaju zadań.

Funkcje te powinny wprawdzie być dostępne już od samego początku. Wiadomo jednak nie od dziś, że sprzęt Apple często nie oferuje opcji dostępnych u rywali, dodając je dopiero po jakimś czasie. Głośnik na razie może bowiem działać tylko jako zestaw głośnomówiący, gdyż nie ma dostępu do kontaktów zapisanych w pamięci. Siri nie ma więc możliwości połączenia się z wybraną osobą. Nadchodząca aktualizacja pozwoli to zmienić.

HomePod

Źródło: Igen.fr

You may also like...