DJI Mavic 2 – dron do zadań specjalnych

Firma DJI zaprezentowała nową wersję drona DJI Mavic 2. Ten wariant powstał do zastosowań komercyjnych i posiada nieco inne wyposażenie od standardowej wersji.

W sierpniu tego roku firma DJI zaprezentowała nową linię droną z rodziny Mavic 2, składająca się z modeli Pro oraz Zoome. Oba modele adresowane są do zwykłych użytkowników, którzy chcą się pobawić lub zajmować amatorskim filmowaniem. Teraz producent zaprezentował trzeci wariant swego sprzętu o nazwie Enterprise, którego opracowano specjalnie do zastosowań komercyjnych.

DJI Mavic 2, to modularna konstrukcja ze składanymi ramionami wirników dzięki czemu, sprzęt jest znacznie łatwiejszy w transporcie. Nowa wersja różni się nieco od poprzednich i dotyczy to nie tylko malowania obudowy, ale również dostępnego osprzętu.

Wyposażono go m.in., w kamerę o lepszych parametrach. W dolnej części obudowy zamontowano 12 MP kamerę z 2-krotnym optycznym zoomem i 3-kronym cyfrowym. Oczywiście osadzona jest na 3-osiowym gimbalu, który dba o to, by obraz nie drżał podczas lotu maszyny.

DJI Mavic 2 może nam uratować życie

Jako że dron jest modularny, można zmieniać jego wyposażenie dostosowując do wykonywanych zadań. Na chwilę obecną producent oferuje użytkownikom bezzałogowca trzy różne akcesoria. Pierwszym dodatkiem jest mocny reflektor M2E Spotlight o jasności aż 2400 lumenów, pozwalający wykorzystywać drona podczas operacji poszukiwawczo-ratowniczych. Jest tez głośnik M2E Speaker o natężeniu 100 dB, umożliwiający odtwarzanie 10 nagranych wcześniej wiadomości. Ten element może przydać się, gdy trzeba ostrzec większą liczbę ludzi na danym obszarze, np., o wycieku chemicznym. Możemy również zamontować stroboskop M2E Beacon, emitujący migające światło widoczne z odległości niemal 5 km.

Zdjęcia i filmy rejestrowane przez drona, zapisywane są w 24 GB pamięci wewnętrznej, która jest chroniona hasłem. Ma on również funkcję blokowania transmisji danych, mogącą przydać się podczas szczególnie delikatnych misji. Urządzenie może przy tym rozpędzić się do prędkości 115 km/h, a bateria pozwala latać przez maksymalnie 31 minut.

DJ Mavic 2 Enterprise kosztuje 1999 dolarów. Jeśli natomiast chcielibyście kupić innego drona, to zapraszam do tego sklepu.

DJI Mavic 2

Źródło: Dji.com

You may also like...