LG planuje nowy system mobilnych płatności

Niebawem na europejskim rynku pojawi się kolejny mobilny system płatności. Do już dostępnych usług dołączy bowiem LG Pay Quick, opracowana przez koncern LG.

Moment, gdy tradycyjna gotówka odejdzie do lamusa, a wszyscy będziemy płacić za zakupy przy pomocy telefonów, jest już bardzo bliski. W przeciągu ostatnich lat na rynku pojawiło się bowiem kilka systemów, umożliwiających wykorzystanie telefonu w zastępstwie portfela. Zaliczymy do nich m.in., Apple Pay, Samsung Pay, czy też Google Pay. Niebawem w nasze ręce trafi kolejna tego typu usługa, którą zaoferuje nam koncern LG Electronics.

Holenderskie źródło sugeruje bowiem, że wkrótce w Europie oraz Stanach Zjednoczonych będzie można korzystać z systemu LG Pay Quick. Wspomniane źródło odkryło wzmiankę o nim w amerykańskim urzędzie patentowym USPTO oraz europejskim jego odpowiedniku EUIPO.

Na chwilę obecną trudno mówić o jakichś konkretach, ponieważ nie znamy żadnych szczegółów nowego serwisu. Pojawiają się jednak sugestie, że LG Pay Quick może być zmodyfikowaną wersją usługi LG Pay, którą LG uruchomiło w 2017 roku. Prawdopodobnie zostanie pozbawiona bardziej rozbudowanych opcji i zaoferuje jedynie podstawowe funkcje, takie jak płatności online.

Na jakieś konkretniejsze informacje będziemy jednak musieli jeszcze trochę poczekać.

LG Pay Quick

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...