DJI RoboMaster Tello Talent nowym dronem edukacyjnym

Chińska firma DJI wprowadza do sprzedaży swój najnowszy dron edukacyjny. Model RoboMaster Tello Talent oferuje jeszcze więcej funkcji od poprzednika i ma lepszą sztuczną inteligencję.

Drony to nie tylko doskonałe gadżety do zabawy, jak również poważniejszej pracy. Ostatnio te popularne statki powietrzne coraz częściej pełnią także rolę narzędzi edukacyjnych. A w ich w produkcji specjalizuje się firma DJI.

Chińska firma będąca liderem w tym sektorze rynku, od pewnego czasu posiada również własny oddział edukacyjny, projektujący drony służące do nauki. Właśnie wprowadza na rynek najnowszy model edukacyjnego bezzałogowca o nazwie RoboMaster Tello Talent.

RoboMaster Tello Talent

Jest to już kolejna generacja takiego sprzętu, która posiada większą funkcjonalność. Ma też znacznie lepszą sztuczną inteligencję, co czyni go potężnym narzędziem edukacyjnym.

W porównaniu do poprzedniego modelu usprawniono jego osprzęt oraz oprogramowanie, zwiększając m.in., stabilność lotu oraz dodając nowy interfejs użytkownika. Mamy tu również nowy układ obliczeniowy open source, jak również oprogramowanie do obsługi roju.

RoboMaster Tello Talent

Produkt posiada ponadto adapter umożliwiający podłączanie sensorów pochodzących od zewnętrznych firm. Użytkownicy mogą też korzystać z oficjalnego DJI SDK, opartego na języku programowania Python 3.0. Umożliwia on obsługę wielu programowalnych interfejsów czujników, takich jak I2C, SPI, UART i GPIO. Dzięki temu studenci mogą łatwo rozbudowywać czujniki i opracowywać programy do tworzenia większej liczby aplikacji AI.

RoboMaster Tello Talent

RoboMaster Tello Talent powstał przede wszystkim dla studentów rozwijających swą wiedzę na temat robotyki, programowania oraz sztucznej inteligencji. Dzięki swemu wyposażeniu umożliwia prowadzenie badań nad robotyką oraz jej zastosowaniem w rzeczywistych sytuacjach.

Dron jest już dostępny w sprzedaży w cenie 239 dolarów.

Źródło

You may also like...