Do smartfonów Samsung powrócą wyjmowane baterie

Według przecieków, Samsung może znowu wyposażać smartfony w baterie z możliwością ich wyjęcia oraz samodzielnej wymiany. A przynajmniej dostaną je modele z najniższej półki cenowej.

Bateria jest zawsze najsłabszym elementem wyposażenia smartfona, który zużywa się najszybciej. Na początku istnienia tych urządzeń nie było to jednak żadnym problemem. Obudowę dało się bowiem otworzyć, co pozwoliło na samodzielną wymianę baterii.

Z biegiem czasu sytuacja uległa jednak zmianie. Po pierwsze producenci dostrzegli, że na wymianie akumulatora można dodatkowo zarobić, więc zrezygnowali ze zdejmowanych klapek w swym sprzęcie. Po drugie pojawiły się modele z wodoszczelnymi obudowami, których nie da się tak łatwo otworzyć.

Wprawdzie klientom taka zmiana początkowo nie bardzo przypadła do gustu, ale szybko się do niej przyzwyczaili. Najwyraźniej istnieje jednak spora grupa osób, która chciałaby powrotu do samodzielnej wymiany akumulatora i Samsung zamierza im taką opcję zaoferować.

Według najnowszych przecieków, koreański koncern planuje wyposażyć modele z najniższej półki w wyjmowane baterie. Tak przynajmniej wynika z najnowszego zdjęcia akumulatora oznaczonego numerem seryjnym EB-BA013ABY. Fotografia baterii o pojemności 3000 mAh trafić ma do urządzenia o numerze modelowym SM-A013F, którym prawdopodobnie jest Galaxy A01e.

Na razie nie mamy żadnych bliższych informacji na ten temat, więc musimy poczekać na pojawienie się konkretów. Możliwe, że niebawem czegoś się dowiemy.

baterie

Źródło

You may also like...