Dodatkowa bateria do Samsunga Galaxy S8

Samsung wprowadził na rynek kolejne akcesorium przeznaczone do swego najnowszego flagowca Galaxy S8. Jest nim dodatkowa bateria o pojemności 5100 mAh, która znacznie wydłuży czas działania sprzętu.

Galaxy S8 jest smartfonem posiadającym duży ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości oraz spory procesor. Jego podzespoły potrzebują więc sporo energii. Tymczasem producent wyposażył go w stosunkowo niewielki akumulator o pojemności zaledwie 3000 mAh.

Przy intensywnym korzystaniu ze smartfona, bateria wyczerpie się dość szybko. Może to być nieco problematyczne, jeśli używamy telefonu do pracy wykonywanej poza domem. Samsung postanowił więc pomóc takim użytkownikom i wprowadza do sprzedaży dodatkowy akumulator do tego modelu.

Bateria ma pojemność 5100 mAh i podłącza się ją do telefonu za pomocą portu USB-C. Oczywiście wyposażono ją także w przejściówkę na złącze microUSB, więc można ją podpiąć także do starszych modeli, które nie posiadają nowoczesnego gniazda. Produkt przeznaczony jest do ładowania fabrycznego akumulatora, a dzięki dużemu napięciu, robi to całkiem szybko.

Bateria kosztuje 60 dolarów i dostępna jest do nabycia na oficjalnej stronie Samsunga.

bateria

Źródło: Samsung.com

You may also like...