Dodatkowe zabezpieczenie App Store uchroni przed utratą pieniędzy

Apple wprowadziło dodatkowe zabezpieczenie do swego sklepu App Store. Ma ono uchronić użytkowników przed przypadkowymi zakupami oraz utratą pieniędzy.

Pomysł Apple na aplikacje oferowane w ramach subskrypcji, początkowo wydawał się bardzo ciekawą inicjatywą. Z pewnością był bardzo korzystny dla amerykańskiego koncernu. A także dla twórców oprogramowania, którzy mają dzięki temu zapewniony stały dochód.

W praktyce koncepcja szybko stała się polem do sporych nadużyć. Wielu producentów aplikacji licząc na łatwy zarobek, podstępem skłania posiadaczy iPhone’ów do wykupywania subskrypcji. Oczywiście klienci nie byli świadomi, że dokonują w ten sposób opłaty. Dowiadywali się o tym dopiero wówczas, gdy sprawdzali wyciąg transakcji z karty płatniczej. Dla firmy jest to bez wątpienia duży problem, gdyż mógłby spowodować utratę zaufania użytkowników do całego pomysłu.

Amerykański koncern podjął więc działania, które wyeliminują problem i pomogą odzyskać zaufanie do koncepcji aplikacji w abonamencie. Firma dodała właśnie nowe zabezpieczenie, które pozwoli uniknąć przypadkowych i podstępnie wymuszonych zakupów subskrypcji. Jako pierwszy zauważył je deweloper David Barnard, który poinformował o nim na swym Twitterze.

Jest nim dodatkowe okienko, które pojawia po tym jak użytkownik zdecyduje się pobrać aplikację wymagającą subskrypcji. Dzięki temu ma pełną świadomość tego, że program którego zamierza używać, wymaga ponoszenia opłat.

Nowe rozwiązanie powinno pomóc użytkownikom smartfonów Apple w uniknięciu niepotrzebnych wydatków, podczas ściągania aplikacji z App Store.

App Store

Źródło: Twitter.com

You may also like...