Nowe grafiki pokazują wygląd Xboxa One S pozbawionego napędu

W sieci pojawiły się grafiki nowej wersji konsoli Xbox One S. Ten model jest szczególny, gdyż nie posiada wbudowanego napędu optycznego.

Od wielu miesięcy krążą w sieci plotki sugerujące, że Microsoft pracuje nad zupełnie nową wersją popularnej konsoli Xbox One S. To co odróżnia ją od standardowego modelu dostępnego w sprzedaży od kilku lat, to brak napędu optycznego.

Teraz mamy okazję zobaczyć jak nowy sprzęt się prezentuje. Witryna Winfuture opublikowała bowiem kilka renderów przedstawiających jego prawdopodobny wygląd. Na obrazkach możemy zauważyć, że wizualnie niewiele różni się od obecnego modelu. W zasadzie jedyna różnica, to brak czarnego paska oznaczającego slot napędu.

W tym modelu nie ma bowiem napędu optycznego, a więc nie damy rady uruchomić standardowych gier dostępnych w sklepach. Przyszły użytkownik nowej konsoli będzie więc musiał ograniczyć się jedynie do tytułów pobieranych z sieci. Z punktu widzenia użytkownika nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, gdyż automatycznie rosną koszty eksploatacji sprzętu. Posiadacz tego sprzętu rezygnuje bowiem z możliwości korzystania z używanych gier. Są dostępne w atrakcyjnych cenach, więc dla wielu osób stanowią jedyne źródło dostępu do nowych tytułów.

Konieczność pobierania gier z sieci nie tylko oznacza wymóg płacenia za nie pełnej ceny, ale też rezygnację z posiadania większej biblioteki tytułów. Na europejskim rynku konsola ma być dostępna z 1 TB dyskiem, na którym nie zmieścimy wielu gier. Będziemy więc zmuszeni do wyboru tytułów, którymi chcemy się aktualnie bawić.

Nowy Xbox One S doczekał się jeszcze oficjalnej zapowiedzi. Nieoficjalnie mówi się jednak, że Microsoft może ją ogłosić już w nadchodzącym tygodniu. Wówczas dowiemy się ile będzie nas kosztowała rezygnacja z korzystania z gier na fizycznych nośnikach.

Xbox One S

Źródło: Winfuture.de

You may also like...