Dotykowa ramka HTC U11 może być jego największą wadą

HTC chciało zdeklasować rywali, wyposażając HTC U11 dotykową ramkę. Może to jednak być największa wada tego smartfona, osłabiająca jego konstrukcję.

Zack Nelson, właściciel kanału JerryRigEverything przetestował najnowszego flagowca tajwańskiej firmy HTC, czyli HTC U11. Największe zainteresowanie w tym modelu wzbudza ramka czuła na dotyk, która prawdopodobnie jest równocześnie największą jego wadą.

Nelson jak zwykle poddał nowy telefon wyczerpującym testom, których głównym elementem jest sprawdzanie wytrzymałości. Teoretycznie model HTC U11 prezentuje się bardzo interesująco. Szkło Gorilla Glass 5 chroni ekran przed zarysowaniem, natomiast sam wyświetlacz potraktowany ogniem, nie wykazuje żadnych uszkodzeń.

Problem pojawił się podczas zginania, wykazując prawdopodobnie największą wadę tego modelu. W czasie testu telefon nie tylko się wygiął, ale już pozostał w takim kształcie, praktycznie złamując się na pół. Delikatny nacisk na ekran spowodował pęknięcie ekranu, co praktycznie zniszczyło sprzęt.

Nelson uważa, że winę ponosi tutaj funkcja Edge Sense, czyli ramka wyposażona w sensory dotyku. W założeniach producenta, jej ściśnięcie miało zapewniać dodatkowe możliwości interakcji ze sprzętem i wywoływanie określonych funkcji.

Youtuber sądzi jednak, że ramka prawdopodobnie zmniejszyła strukturalną integralność sprzętu. Połączenie sztywnego szkła z elastyczną ramką bez konwencjonalnych plastikowych podkładek neutralizujących naprężenia powoduje, że nacisk na ekran nie jest równomiernie rozkładany. A to z kolei sprawia, że wyświetlacz bardzo łatwo pęka.

Nie wiadomo jak producent zareaguje na wyniki tego testu, ale jeśli Nelson ma rację, może to oznaczać dla producenta spore problemy. Klienci nie będą chcieli kupować sprzętu, który może się łatwo złamać.

HTC U11

Źródło: JerryRigEverything

You may also like...