Steam Machine całkowicie wyprzedane

Wygląda na to, że pomysł Valve dotyczący wprowadzenia rozrywki do naszych salonów pod postacią maszyn Steam Machine, może okazać się wielkim sukcesem. Jak na razie zamówiono wszystkie ich egzemplarze dostępne w ofercie przedsprzedażowej.

Jeszcze do niedawna w naszych salonach narzędziami służącymi rozrywce były konsole. Wkrótce ten trend ulegnie zmianie i PlayStation 4, Wii U oraz Xbox One zostaną zastąpione przez tzw. salonowe pecety, czyli Steam Machine. Pomysł opracowany przez Valve, który ma na celu stworzenie komputera o możliwościach konsoli, wyposażonego w dostęp do biblioteki gier platformy Steam, okazał się być strzałem w dziesiątkę.

Wystarczył bowiem niecały miesiąc, by klienci wykupili wszystkie egzemplarze Steam Machine oferowane przez Valve w przedsprzedaży. Ich dostawy do nabywców rozpoczną się już w połowie października bieżącego roku, zaś 10 listopada urządzenia oficjalnie trafią na rynek.

Steam Machine kosztują od 400 do 1500 dolarów, w zależności od konfiguracji oraz producenta i są w stanie streamować gry z peceta podłączonego do sieci, a także uruchamiać tytuły przeznaczone dla Linuxa. Valve projektując te maszyny chciało wejść na rynek konsolowy, którego wartość szacowana jest na ponad 50 mld dolarów i chyba można powiedzieć, że plan odniósł sukces.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...