Dr. Dre rezygnuje ze współpracy z HTC?

Dla wielu konsumentów, głównym kryterium zakupu smartfonów tajwańskiego producenta HTC, była obecność technologii Beats Audio, opracowanej przez firmę zarządzaną przez znanego amerykańskiego rapera i producenta muzycznego Dr. Dre. To może się niebawem zmienić.

Chodzą bowiem słuchy, że współpraca HTC oraz firmy należącej do rapera, dobiega końca. Nieoficjalnie mówi się, że założyciele Beats Electronics, chcą odkupić akcje firmy będące w posiadaniu HTC, co pozwoliłoby zająć się nowymi inwestycjami i rozszerzyć zakres działań.

HTC posiadało na początku 50,1 % akcji Beats, które nabyło w połowie 2010 roku, jednak rok później odsprzedało 25 procent za kwotę 150 milionów dolarów. Mimo to nadal jest największym akcjonariuszem firmy, a to jak uważają jej inwestorzy, hamuje jej dalszy rozwój.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że na współpracy z Beats Electronics, HTC mocno skorzystało, gdyż dzięki temu jej produkty zyskały przewagę nad konkurencją w zakresie jakości dźwięku. Beats Electronics ma jednak dość współpracy i jak donoszą media finansowe, od jakiegoś czasu próbuje pozyskać nowych inwestorów, a nie można też wykluczyć, że również nowego właściciela, dzięki któremu być może światło dzienne ujrzy wreszcie zapowiadany od jakiegoś czasu serwis muzyczny.

Źródło: WSj.com

You may also like...