Spadające drony DJI Matrice 200 to nienajlepsza reklama dla firmy

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego ostrzega przed dronami DJI Matrice 200. Zgłoszono bowiem już kilka przypadków, gdyż urządzenie nagle straciło zasilanie i spadło z nieba.

Drony mogą wydawać się fajnym i gadżetami do zabawy oraz filmowania z powietrza, jednak trzeba pamiętać, że są to urządzenia dość niebezpieczne. Taki sprzęt, w zależności od modelu może ważyć nawet kilka kilogramów. Gdyby spadł komuś na głowę, mógłby spowodować poważne obrażenia.

Wprawdzie ryzyko, że dron spadnie z nieba jest dość małe, ale całkiem realne. Okazuje się bowiem, że takie zdarzenia mają miejsce w przypadku dronów DJI Matrice 200. Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego wystosował właśnie ostrzeżenie przed tym konkretnym modelem, gdyż w wyniku awarii może on spaść z nieba. Zgłoszono już kilka przypadków utraty zasilania w czasie lotu, które skończyły się upadkiem urządzenia na ziemię.

Zdarzenia nie miały związku z zaniedbaniami pilotów, którzy mogli tylko częściowo naładować baterię lub zignorować ostrzeżenia o niskim poziomie energii. Wypadki miały miejsce wówczas, gdy w akumulatorze pozostało jeszcze sporo energii. Na szczęście nikt nie został podczas nich ranny.

DJI wydało już oświadczenie, w którym zapewnia, że inżynierowie badają już sprawę. Firma potwierdza, że faktycznie niewielka część jej dronów straciła w czasie lotu zasilanie, co skończyło się ich upadkiem. Podkreśla jednak, że bezpieczeństwo jest dla niej priorytetem i na pewno przeprowadzi śledztwo, które pozwoli znaleźć przyczynę awarii.

DJI Matrice 200

Źródło: Dji.com

You may also like...