Drony GoPro Karma uziemione przez GPS

Od nowego roku użytkownicy dronów GoPro Karma z całego świata, utracili możliwość latania. Powodem uziemienia sprzętu jest problem z globalnym systemem pozycjonowania.

Parę miesięcy temu informowałem o problemach z globalnym systemem pozycjonowania (https://technogadzet.pl/apple-iphone-problemy-gps/). Dotyczyły licznika tygodni, który miał się wkrótce po raz kolejny przekręcić. Kłopot w tym, że wymagało to aktualizacji oprogramowania, której nie wszystkie urządzenia mogły otrzymać, gdyż wiele producenci już porzucili. Problem dotyczył praktycznie całego świata, oraz całej masy produktów korzystających z systemu pozycjonowania.

Teraz okazuje się, że dotknął również drony GoPro Karma, które od nowego roku zostały całkowicie uziemione. Producent w 2018 roku zaprzestał ich produkcji, a ostatnią aktualizację oprogramowania otrzymały we wrześniu tego samego roku. Od tamtej pory ich użytkownicy byli pozostawieni samym sobie, co w zasadzie im nie przeszkadzało. Niestety problem z GPS’em całkowicie zmienił sytuację.

Użytkownicy dronów skarżą się na internetowych forach, że kontrolery wyświetlają błąd, nie mogąc złapać sygnału GPS. Przez to nie da się również skalibrować kompasu potrzebnego do działania sprzętu. A to z kolei uniemożliwia latanie, nawet pomimo uprzedniego wyłączenia GPS’u.

Przedstawiciel producenta poinformował na Twitetrze, że jego inżynierowie pracują już nad problemem, ale nie podał żadnych szczegółów. Nie wiadomo więc, czy drony uda się ożywić, czy też ich właściciele będą musieli sięgnąć po portfel i kupić jakiś nowszy sprzęt.

GoPro Karma

Źródło

You may also like...