Drzwi do mieszkania otworzysz smartfonem

Kilka tygodni temu pisałem o bezkluczowym systemie UniKey zabezpieczającym nasze mieszkanie i umożliwiającym jego otwieranie za pomocą smartfona. Okazuje się jednak, że takich systemów jest znacznie więcej.

Technologią bardzo podobną do opisywanego w maju systemu UniKey jest Smart Lock, który swą rynkową premierę będzie miał już wkrótce.

August to elektroniczny gadżet, który po zainstalowaniu w drzwiach, pozwala nam otwierać je oraz zamykać, używając do tego celu np. smartfona, lub domowego komputera. Co więcej, możemy też rozdawać rodzinie i znajomym wirtualne klucze, a dzięki logom zamka, będziemy zawsze mieli dostęp do informacji o tym kto i kiedy wchodził lub wychodził. Wirtualne klucze można też zintegrować z listą kontaktów w naszym smartfonie, by np., zaprosić wszystkich na nocną imprezę.

Inną z ciekawostek August jest niezależność od sieci elektrycznej. Zwykle w tego typu systemach, brak dopływu prądu oznacza przerwę w działaniu. W tym przypadku zamek zasilany jest kilkoma bateriami, ale nawet gdy się wyczerpią, nadal będziemy mogli bez przeszkód wejść do domu, bo wystarczy tylko skorzystać ze standardowego klucza.

Nowy zamek pojawi się w sprzedaży już niebawem, a na razie możecie składać zamówienia przedsprzedażowe. Dodam, że August kosztuje 199 USD.

Źródło: August.com

You may also like...