Instagram zbanuje influencerów promujących e-papierosy

Facebook oraz Instagram wypowiadają wojnę influencerom łamiącym regulamin. Będą karały wszystkich, którzy promują wyroby tytoniowe, e-papierosy oraz broń.

Facebook oraz Instagram mają jasno określone regulaminy dotyczące produktów, które można promować na ich łamach. Zawierają one również listę produktów zakazanych, do których należą m.in., wyroby tytoniowe oraz e-papierosy, a także broń palna. W teorii nie można więc tych produktów promować, ale istnieje luka pozwalająca ominąć zakaz.

Firmy produkujące wspomniany towar wprawdzie nie mogą ich reklamować otwarcie, dlatego wykorzystują do tego influencerów. Płacą im za promowanie zakazanych produktów na swych profilach. Influencer jako prywatny użytkownik może bowiem zamieszczać na swym profilu zdjęcia, które reklamują dany produkt. Zasady dotyczące reklamowaców, ich bowiem nie dotyczą. Luka była do tej pory bardzo chętnie wykorzystywana przez firmy i stanowiła dla mediów społecznościowych poważny problem. Portale miały więc tego dość i postanowiły rozwiązać ten problem raz na zawsze.

Facebook oraz Instagram zapowiedziały właśnie kilka zmian w swych regulaminach. Pozwolą firmom banować influencerów, którzy za pieniądze promują produkty tytoniowe, e-papierosy oraz broń.

Jest to pierwszy przypadek gdy Instagram wprowadza ograniczenie dotyczące rodzaju przedmiotów, które użytkownicy mogą reklamować na tym portalu. Platformę już od dawna krytykowano za to, że pozwala na zamieszczanie postów promujących wszelkiego rodzaju produkty. Nawet takie, które uznano za nieodpowiednie.

Zapowiedziane zmiany wejdą w życie w ciągu kilku najbliższych tygodni. Na razie Instagram będzie blokował takie posty reklamowe. Natomiast wprzyszłym roku portale wprowadzą dodatkowe ograniczenia dla postów reklamowych, promujących m.in., tabletki na odchudzanie oraz alkohol. Będą one miały ograniczenia wiekowe, więc dotrą tylko do użytkowników spełniających określone warunki.

e-papierosy

Źródło

You may also like...