Egzoszkielet dla narciarzy pomoże na stoku

Firma Roam Robotics zaprezentowała właśnie pierwszy egzoszkielet opracowany specjalnie dla narciarzy. Zdaniem tego urządzenia jest zredukowanie sił działających na kolana użytkownika.

Uprawianie sportu wbrew pozorom nie jest dobre dla naszego organizmu. Szczególnie w przypadku sportów wyczynowych, gdzie działają bardzo duże siły, które w dłuższym okresie czasu mogą mieć negatywny wpływ na nasze ciało.

Do takich sportów zaliczymy m.in., narty oraz snowboard, które bardzo obciążają kolana i mogą prowadzić do szybszego zużycia stawów oraz kontuzji. Inżynierowie z firmy Roam Robotics postanowili więc nieco ulżyć osobom uprawiającym te dyscypliny i zaprojektowali dla nich specjalny egzoszkielet. Zadaniem tego urządzenia jest zredukowanie sił działających na kolana.

Produkt wyposażono w nowoczesne sensory, które dzięki specjalnym płetwom oraz tekstylnym siłownikom, automatycznie regulują moment obrotowy naszych kolan. Jest też opcja ręcznej regulacji, jeśli użytkownik doskonale wie jakiego ruchu może oczekiwać.

Egzoszkielet Roam Robotics powstał przede wszystkim dla starszych narciarzy, którzy z racji wieku mają słabsze mięśnie oraz problemy z kolanami. Mogą go jednak używać praktycznie wszyscy entuzjaści szusowania po stokach. Pomoże im bowiem wykonywać skręty, które normalnie byłyby bardzo trudne, redukując zmęczenie oraz wydłużając czas przebywania na stoku.

Produkt pojawi się w sprzedaży w styczniu przyszłego roku i kosztować ma 2-2,5 tys. dolarów. Już teraz można jednak zarezerwować własny egzemplarz, płacąc 99 dolarów.

egzoszkielet

Źródło: Roamrobotics.com

You may also like...