Ekran Galaxy Note 7 można łatwo zarysować

Szkło Gorilla Glass 5 chroniące ekran Samsunga Galaxy Note 7 ma znacznie efektywniej chronić go przed rysami niż w przypadku poprzedniej generacji. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest.

Smartfony noszone są w bardzo różny sposób i jeśli na samym początku nie nakleimy na wyświetlacz hartowanego szkła, to po jakimś czasie pojawią się na nim brzydkie rysy, które będą szpecić urządzenie.Teoretycznie szkło Gorilla Glass powinno chronić go w stopniu wystarczającym, aby nie musieć kupować dodatkowego szkła, ale nie zawsze jest to takie oczywiste. Jak wiemy najnowszy Samsung Galaxy Note 7 posiada Gorilla Glass 5, najnowszą generację szkła, które według producenta jest o jakieś 20% wytrzymalsze.

Youtuber JerryRigEverything udowodnił jednak, że tak nie jest i ekran nowego smartfona można bardzo łatwo porysować. Na poniższym wideo pokazuje, że wyświetlacz można zarysować szpikulcem o poziomie twardości 3 w skali Mohsa. Tymczasem poprzednie smartfony Samsunga, takie jak chociażby Galaxy S7 Edge wytrzymywały próby zarysowania ekranu narzędziami o twardości 5 w skali Mohsa.

Może to być spory problem, gdyż szkło chroniące ekran jest miększe i tym samym bardziej podatne na zarysowania. Kupując ten smartfon, warto więc od razu zainwestować w hartowane szkło.

Źródło: Youtube.comYou may also like...