Zginany smartfon z ciekawym interfejsem

Tajwańska firma AUO pokazała prototyp nowatorskiego smartfona, który nie tylko można zginać, ale dodatkowo proces zginania pozwala sterować interfejsem urządzenia, pełniąc podobną rolę jak ekran dotykowy.

W miniony weekend, podczas targów Touch Taiwan 2015, mieliśmy okazję zobaczyć najnowsze produkty azjatyckich koncernów, wśród których pojawiło się kilka ciekawostek. Jedna z nich znajdowała się na stoisku tajwańskiej firmy AUO i był to nowoczesny smartfon ze zginaną obudową.

W tym jednak wypadku możliwość zginania sprzętu ma określoną funkcję, mianowicie pozwala sterować urządzeniem w taki sam sposób, jak przy pomocy palców lub rysika. Rogi ekranu oraz jego boczne krawędzie można wyginać pod kątem sześciu stopni, co jest przez system rozpoznawane jako rysik lub gesty typu: szczypnij by przybliżyć obraz. Nową funkcjonalność zaprezentowano na przykładzie Google Earth. Wyginanie rogów urządzenia obracało obraz naszej planety, natomiast zginanie górnej krawędzi w przód lub tył, przybliżało oraz oddalało widok.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną pokazanego prototypu, to wiemy jedynie tyle, że posiada on 5-calowy wyświetlacz w technologii AMOLED o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, który jest praktycznie niezniszczalny.

Podkreślam, że jest to na razie tylko prototyp, a firma nie była skłonna dyskutować o terminach ewentualnego wprowadzenia takiego sprzętu na rynek.

Źródło: Chinese.engadget.com

You may also like...