Dwukołowe Audi na prąd zabierze nas w trudny teren

Niemiecki koncern Audi zaprezentował nowy elektryczny rower przeznaczony na bezdroża. Pojazd wyposażony w 250 W silnik oraz 720 Wh baterię, powstanie w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

Audi, które od niedawna oferuje swym klientom również samochody elektryczne, nie zamierza ograniczać się tylko do zasilania prądem pojazdów czterokołowych. Niemiecka marka zaprezentowała elektryczny rower przeznaczony do jazdy w trudnym terenie.

Jednoślad ma bardzo nowoczesną i agresywną stylistykę nawiązującą do modelu RS Q e-tron, która może zwiastować niezłe osiągi. W lekkiej aluminiowej ramie zamontowano 250 W 36 V silnik Brose S-MAG, generujący aż 90 Nm momentu obrotowego, który zapewnia niezłe przyspieszenie oraz osiągi. Użytkownik ma do dyspozycji aż pięć poziomów mocy, umożliwiających całkowite wyłączenie elektrycznego wspomagania lub ustawienie trybu Boost. Ta ostatnia opcja znacznie ułatwi pokonywanie wzniesień o dużym nachyleniu. Natomiast bateria Fantic Integra 720 Wh 36 V zagwarantuje spory zasięg.

Rower przeznaczony jest w teren, więc posiada pełne zawieszenie Öhlins o 180 mm skoku, a także terenowe opony. Z przodu znajdują się więc Vittoria E-MAZZA 29″ x 2,6, zaś z tyłu Vittoria E-MARTELLO 27.5“ x 2.8.

elektryczny rower
Źródło: Audi

Na wyposażeniu jednośladu znajdziemy także tylny dyferencjał Sram GX Eagle 12 V, a także tarczowe hamulce Braking IN.CA.S. Mamy również wyświetlacz prezentujący wybrany tryb wspomagania, aktualną prędkość oraz poziom naładowania akumulatora.

elektryczny rower
Źródło: Audi

Rower powstał w ograniczonej liczbie egzemplarzy i jest już dostępny na brytyjskim rynku w trzech rozmiarach. Jego ceny zaczynają się od 8499 funtów, a jeśli to Was nie przeraża i chcielibyście go zamówić, to musicie zarejestrować się na stronie Audi Genuine Accessories.

Jeśli potrzebujecie tańszego elektryka, to na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli na każdą kieszeń. #reklama

You may also like...