Elon Musk nie rezygnuje z robota ładującego Teslę

Elon Musk zapewnił, że nie porzucił pomysłu robota ładującego Teslę. Miliarder zakłada, że w niedalekiej przyszłości udostępni go swym klientom.

Ładowanie samochodów elektrycznych nie jest bynajmniej zadaniem zbyt wygodnym. Kierowca musi bowiem wyciągnąć z bagażnika przewody, a następnie podłączyć je do gniazda w pojeździe oraz ładowarce. Nie jest to wprawdzie czynność szczególnie skomplikowana, lecz może sprawić nieco problemów kobietom.

Elon Musk w 2015 roku zaprezentował więc prototyp robota ładującego Teslę, który potrafił samodzielnie podłączyć pojazd do ładowarki. Zrobotyzowane ramię wyglądające niezwykle futurystycznie, samodzielnie znajdywało port ładujący i podłączało do niego wtyczkę. Dzięki tej maszynie właściciel pojazdu nie musiałby już ręcznie tego robić.

Pomysł początkowo spotkał się z pozytywnym opiniami klientów, jednakże jego popularność okazała się niższa od zakładanej. Producent zrezygnował więc z tego pomysłu, skupiając się na rozwoju sieci szybkich ładowarek Supercharger, które okazały się praktyczniejszym rozwiązaniem.

Okazuje się jednak, że założyciel Tesli nie zrezygnował całkowicie z pomysłu robota. Miliarder potwierdził na Twitterze, że nadal prowadzone są nad nim prace. Zapytany czy planuje wprowadzić urządzenie na amerykański rynek potwierdził, że robot wciąż jest w mapie drogowej jego firmy.

Na razie nie jest on jednak dla producenta priorytetem, więc raczej nie zobaczymy go zbyt szybko. Obecnie firma skupia się na odświeżonym modelu 3 oraz nowej Tesli Roadster.

robota ładującego Teslę

Źródło

You may also like...