ENGWE X26 wszechstronnym elektrykiem do miasta i w trudny teren

Marka ENGWE zaprezentowała najnowszy rower elektryczny ENGWE X26, stworzony dla amatorów jazdy w mieście oraz w terenie. Ma zasięg 100 km i może rozpędzić się do maksymalnej prędkości 50 km/h.

Rower elektryczny kupuje się głównie do jazdy po mieście, jednak istnieją też modele, które adresowane do fanów jazdy po trudnym terenie i mogą dać im wiele przyjemności. Niestety są to dwie całkowicie różne konstrukcje, stworzone do konkretnych zadań. Oznacza to, że rowerem miejskim raczej nie da się wyjechać w teren, zaś model stworzony do jazdy po bezdrożach, niezbyt nadaje się do miasta.

Firma ENGWE uważa jednak, że da się to ze sobą pogodzić, dlatego zaprezentowała właśnie najnowszy rower ENGWE X26. To rozwiązanie dla niezdecydowanych nabywców, którzy chcą wybrać wytrzymały, szybki i wszechstronny rower oferujący daleki zasięg.

ENGWE X26 to wszechstronny rower elektryczny

Pojazd przeznaczony jest więc zarówno do wycieczek miejskich, jak i wypraw terenowych. Wyposażono go w 26-calowe koła z oponami o grubości aż 4-cali, które zapewniają odpowiedni komfort w trudnym terenie. Zastosowany tu pneumatyczny amortyzator, a także normalne zawieszenie zapewniają dodatkowy komfort podczas jazdy.

ENGWE X26

Rower posiada także solidną i wytrzymałą ramę, która potrafi wytrzymać duże obciążenie. Dzięki temu możemy też zabrać na przejażdżkę pasażera, dla którego przewidziano miejsce nad tylnym kołem.

Sprawdź ceny popularnych rowerów elektrycznych

Rower dysponuje 750 W silnikiem, który może dostarczyć maksymalnie 1000 W mocy. Pozwala to rozpędzić ten pojazd do maksymalnie 50 km/h, w zależności od wybranego trybu jazdy. A jest ich trzy: Normal, Sport i Assist które zapewniają różną siłę wspomagania oraz mają wpływ na zasięg jednośladu. Ten dzięki baterii może maksymalnie wynieść 76 km. Ale istnieje też możliwość jego zwiększenia do 100 km, po zamontowaniu opcjonalnej baterii 9,6 Ah.

ENGWE X26

O sprawne zatrzymanie dbają hydrauliczne hamulce tarczowe zamontowane na przednim i tylnym kole, które gwarantują maksymalną drogę hamowania wynoszącą 12 m. 8-biegowa przerzutka Shimano zapewnia natomiast komfort jazdy, ułatwiając jazdę po płaskim terenie oraz pokonywanie wzniesień.

ENGWE X26

ENGWE X26 waży dość sporo, bo aż 41 kg i jest konstrukcją składaną, co znacznie ułatwia jego transport. Na Indiegogo ruszyła właśnie kampania, pozwalająca zakupić ten nowoczesny rower. Dostawy do klientów rozpoczną się natomiast w sierpniu. Zamawiając go jednak już teraz, można go kupić w promocyjnej cenie 7127 zł. To o 40 procent taniej od ceny sklepowej, która będzie obowiązywać po premierze. Wariant z dodatkową baterią kosztuje 8014 zł.

Źródło

You may also like...