TCL zaprezentował prototyp składanego smartfona

Chińska firma TCL zaprezentowała najnowszy prototyp własnego składanego smartfonu. Sprzęt wyposażono w podwójnie składany wyświetlacz o przekątnej wynoszącej aż 10-cali.

Parę tygodni temu Samsung wprowadził do sprzedaży swój pierwszy składany smartfon Galaxy Fold. Natomiast 15 listopada do sprzedaży trafi konkurencyjny Huawei Mate X, który będzie nieco droższy od produktu koreańskiej marki i posiada zupełnie inną konstrukcję.

Rynek składanych smartfonów zaczyna się więc powoli rozwijać i wkrótce zadebiutują na nim kolejni producenci. Jednym z nich być może będzie koncern TCL, który zaprezentował własny prototyp takiego sprzętu. Trzeba przyznać, że koncepcja pokazana przez chińską firmę jest aktualnie najciekawsza ze wszystkich propozycji składanych smartfonów.

Urządzenie wyposażono bowiem w dwa zawiasy ustawione w przeciwnych kierunkach, co pozwala mu składać się niczym harmonijka. Taka konstrukcja pozwala zachować stosunkowo niewielki rozmiar urządzenia po jego złożeniu. Taki składany wyświetlacz po rozłożeniu zapewni nam natomiast przekątną wynoszącą aż 10-cali.

Pokazany przez witrynę CNET prototyp wyposażono w cztery kamery umieszczone na tylnym panelu obudowy, a także jedną z przodu. Znajdziemy w nim również gniazdo USB-C, ale nie ma z kolei gniazda słuchawkowego, więc nie podłączymy do niego słuchawek w tradycyjny sposób.

Nie wiemy czy producent zdecyduje się rozpocząć seryjną produkcję nowego smartfona, ani ile będzie kosztował. Trzeba jednak pamiętać, że podwójny zawias, to dwukrotnie większe ryzyko uszkodzenia sprzętu. Jak pokazał niedawny test, w Samsungu Galaxy Fold jest on sporym problemem, gdyż sprzęt nie wytrzymał deklarowanej liczby złożeń/rozłożeń.

składany wyświetlacz

Źródło

You may also like...