Findster – lokalizator GPS dla dzieci bez abonamentu

Większość lokalizatorów GPS dostępnych na rynku działa w oparciu o kartę SIM, co powoduje konieczność uiszczania comiesięcznych opłat. Używanie takiego urządzenia nie jest więc tanie. Findster to zupełnie nowy lokalizator GPS dla dzieci, który jest znacznie bardziej przyjazny naszemu domowemu budżetowi.

Findster to innowacyjny i bardzo praktyczny system śledzenia GPS. Zaprojektowany został dla dzieci oraz zwierząt, który w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, nie wymaga żadnego abonamentu. Zestaw składa się z pięciu elementów, w tym przenośnej ładowarki i modułu dla rodzica/właściciela. Jest też moduł śledzący dla dziecka lub zwierzaka, stacji ładującej. A także aplikacja na smartfona.

Dzięki specjalnemu protokołowi łączności bezprzewodowej Findster komunikuje się na odległość aż 1 kilometra. Mniej więcej w takim promieniu możemy śledzić pozycję dziecka lub psa. Może się to wydać małą odległością, lecz to nie koniec możliwości sprzętu. Wykorzystując WiFi wbudowane w bazę urządzenia, można bowiem rozszerzyć zasięg działania i wówczas sąsiednie bazy będą działać jak przekaźniki. Jeśli więc kilku sąsiadów na naszej zakupi Findstera, wówczas zasięg może wzrosnąć nawet do kilku paru kilometrów, a to już całkiem rozsądna odległość, co biorąc pod uwagę brak konieczności płacenia kilkudziesięciu złotych abonamentu, bardzo podnosi atrakcyjność sprzętu.

Jakby tego było mało, moduł lokalizatora posiada także system śledzenia aktywności oraz 3-osiowy akcelerator z systemem wykrywania upadku. Jeżeli dziecko upadnie, rodzic zostanie o tym fakcie natychmiast poinformowany.

Pomysłodawcy systemu zebrali na Indiegogo fundusze na jego produkcję, co oznacza, że produkt trafi wkrótce do sklepów i kosztować ma 129 dolarów.

lokalizator GPS dla dzieci

lokalizator GPS dla dzieci

lokalizator GPS dla dzieci

Źródło: Indiegogo.com

You may also like...