Samsung ma w magazynach 50 mln niesprzedanych smartfonów

Według najnowszego raportu, Samsung ma w magazynach około 50 mln smartfonów, których nie może sprzedać. To aż 18 procent z całej zaplanowanej na ten rok sprzedaży koncernu.

Samsung może i wciąż jest największym na świecie producentem smartfonów, jednak ma coraz większy spory problem z ich zbytem. Popyt na urządzenia koreańskiego koncernu najwyraźniej mocno w ostatnim czasie zmalał.

Według raportu przygotowanego przez koreański serwis The Elec, w jego magazynach znajduje się obecnie około 50 mln niesprzedanych telefonów. Jest to 18 procent z łącznej liczby urządzeń, które producent zaplanował w tym roku sprzedać. Oczywiście nie ma w tym niczego niezwykłego, że w magazynach producenta znajdują się niesprzedane urządzenia. Jednak aż 18 procent całorocznej sprzedaży, to zdecydowanie za dużo. U innych producentów, liczba ta zwykle oscyluje w okolicach 10%.

Sytuacja skłoniła więc Samsunga do ograniczenia możliwości produkcyjnych oraz zmniejszenia zapasów komponentów wymaganych do wyprodukowania smartfona. Następnym krokiem będzie zapewne redukcja zamówień na podzespoły u dostawców.

Co ciekawe, raport sugeruje że najwięcej niesprzedanych urządzeń należy do rodziny Galaxy A. Wydawałoby się, że jest to nieźle wyposażony sprzęt oferowany w relatywnie niezłej cenie. Tymczasem jest zupełnie inaczej i zainteresowanie tym sprzętem jest bardzo małe, głównie ze względu na usunięcie z nich funkcji pożądanych przez użytkowników. Chodzi tu m.in., o gniazda na karty microSD oraz gniazda słuchawkowe. Użytkownicy chcą to mieć w swym sprzęcie, a skoro Samsung im tego nie zapewnia, to decydują się na sprzęt oferowany przez rywali koreańskiego giganta.

Jeśli producentowi nie uda się pozbyć tych zapasów, to jego straty na koniec roku będą olbrzymie.

smartfonów

Źródło

You may also like...