Nietypowy sprzęt noszony ocali życie alergikom

Naukowcy z Uniwersytetu Rice opracowali urządzenie noszone, które może ocalić życie alergikom. Sprzęt o nazwie EpiWear w razie zagrożenia życia pozwoli sprawnie wykonać zastrzyk z epinefryny.

Nie od dziś wiadomo, że silna reakcja alergiczna może być niebezpieczna dla życia. Wiele osób cierpi bowiem na alergie na określone składniki w żywności, których spożycie wyzwala reakcję mogącą doprowadzić do śmieci.

Takie osoby zwykle noszą przy sobie tzw., EpiPen, czyli zastrzyk z epinefryny, która musi zostać jak najszybciej wstrzyknięta. Nie jest to rozwiązanie zbyt wygodne, gdyż w takich sytuacjach liczy się każda sekunda. Natomiast znalezienie zastrzyku często zajmuje dobrą chwilę. Inżynierowie z Uniwersytetu Rice, opracowali więc prototyp urządzenia o nazwie EpiWear, które może w takich sytuacjach bardzo pomóc.

EpiWear jest noszonym urządzeniem składanym, które z wyglądu przypomina smartwatcha. Jednakże gdy go rozłożymy, wówczas będzie miało rozmiar standardowego EpiPen. Zastrzyk epinefryny mamy więc cały czas pod ręką i nie musimy go szukać, kiedy zajdzie potrzeba jego użycia.

Na razie nowy wynalazek jest tylko konceptem i nie wiadomo kiedy będzie dostępny. Sam pomysł jest jednak bardzo użyteczny, więc zapewne niebawem znajdzie się firma, która zechce taki gadżet produkować.

EpiWear

Źródło: YouTube.com

You may also like...